Модна читанка

Шановні читачі!
Пропонуємо вам ознайомитись із модними новинками нашої бібліотеки.

     Ірен Роздобудько. "Арсен". Київ. Грані-Т. 2013. – 224 с.
     Роман для українських підлітків "Арсен", безумовно, явище в нашій дитячій літературі. Авторові вдалось написати дуже динамічну і цікаву розповідь про пригоди українського школяра, який з міста "утік" до своїх у село. Не хочу переказувати зміст, скажу лишень, що "Арсен" - то є гідне продовження традицій закладених Всеволодом Нестайком у своїх безсмертних "Тореадорах з Васюківки". Часом навіть здається, що письменниця зумисне "перегукується" з Нестайком, і ця повість писана і для тих, хто вже прочитав "Тореадорів". І не лише "Тореадорів", але й Жуля Верна, Купера, Майн Ріда… Автор свідомо і сміливо заходить на рівних у цей міфічний дитячий світ.

 Сергій Гридін. "Не такий". Львів, Видавництво Старого Лева. – 2013.–178 с.
     Книгу "Не такий" треба рекомендувати для прочитання підліткам, як профілактичний засіб: від нерозуміння, від самотності, від відчуття, що навколо одна фальш. Хоч я й не живу життям підлітка в сучасній Україні, але читаю багато дитячої літератури, яка майже завжди відірвана від нинішніх проблем. Це можуть бути історичні романи чи епопеї-фентезі, це можуть бути дидактичні оповіді про те, як правильно чинити, детективи для дітей і таке інше. Книжок про те, що насправді оточує сьогоднішніх 11-15-річних, і про те, як собі з цим давати раду, дуже мало, і книга Сергія Гридіна тут на вагу золота.

     Космовська Барбара. Буба. Мертвий сезон : роман / пер. з пол. Б. Антоняк. – Львів : Урбіно, 2011. – 224 с. – (Прикольна книжка).
     «Буба. Мертвий сезон» - нова книжка про Бубу, яку вже встигли полюбити українські читачі. А чому нова книжка має такий незвичний підзаголовок? - запитаєте ви. Мертвий сезон - це коли у твоєму житті нічого не відбувається. Мабуть, самій Бубі найбільше б цього хотілося: щоб не відбувалося нічого нового, бо досі її життя нагадувало казку. Взаємне кохання, вірна подруга, перемога на чемпіонаті з бриджу - чого ще бажати. 

   
Гутовська-Адамчик Малгожата. Дівчата з 13-ї вулиці / Переклад з польської Божени Антоняк. – Львів: Урібно, 2014. – 240 с.
     Книгу «Дівчата з 13-ї вулиці» визнано Книгою Року 2008 за версією польської філії Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY). Це історія про трьох однокласниць, дуже різних, проте однакових у своїй закритості та одинокості. Одне доленосне жеребкування зводить їх трьох разом. Так після неприємного випадку під час шкільної екскурсії Зося, Клаудія та Агата змушені відбути так зване покарання – почергово читати вголос книжку для їхньої однолітки Магди, яка лежить у комі. Врешті, це стає терапією не лише для Магди, а для самих дівчат. Кімната Магди, де вона непорушно лежить і невідомо, чи чує їхні думки вголос, стає для них такою собі сповідальницею. Дівчата невимушено відкривають Магді своє підліткове життя, ведуть із нею монологи-діалоги, діляться враженнями шкільного дня, власних переживань, розповідають про наболіле, обговорюють однокласниць тощо.

     Нестлінгер Крістіна. Конрад, або дитина з бляшанки. – Вінниця: Тезис, 2014 – 188 с.
     Конрад - незвичайний хлопчик. Його надіслали у великій бляшанці як надзвичайно якісний виріб - чемну і слухняну дитину. Та з часом стане зрозуміло, що надмірна чемність іноді шкодить.




     Сайко О. Новенька та інші історії : повість / О. Сайко ; худож. Н. Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2012. – 185 с. : ілюстр. – (Класні історії).
     13-річним героям оповідань Оксани Сайко доводиться зробити рішучий вибір на користь добра або зла. Так вони пізнають людей  і пізнають себе. Що робити, коли товариш в біді? Чим “віддячити” не надто доброзичливому учителеві? Спробуйте разом їз героями цієї книги знайти відповіді на ці не прості питання.  

     Абеді Ізабель. Лола шукає подругу / Ізабель Абеді .– Харків : Ранок, 2015 .– 192 с.
     Лола — дівчина-кішка. Вона не лише супергероїня, яка рятує світ від абсолютного зла, але й талановита кіноактриса, котра викликає захват у глядачів своїм драматичним талантом. На жаль, усе це відбувається лише ночами, коли Лола не може заснути й поринає у світ своїх фантазій. Вдень же вона — Білосніжка у шкільній виставі. Шлях до слави, як відомо, ніколи не буває простим. Але цілком несподівано Лолу та її найкращу подругу Фло запрошують пройти кастинг на головні ролі у фільмі «Дочки Дракули»! І вчорашня дівчина-кішка вже бачить себе в ролі дочки знаменитого на весь світ вампіра…

     Бусенко О. Паперовий янгол / Ольга Бусенко. - Київ: Грані-Т, 2007. - 64 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).
     Книжка, яку ви тримаєте в руках, незвичайна. Ім’я її автора заховане всередині, на сторінках казочок.
     Вигадала ці історії та створила до них ілюстрації одна людина – дівчинка Яринка. Своїм пензликом вона вимальовує на аркушику дерево, а на самому вершечку – янгола. Паперового янгола. Що це за янгол? Звідки він? Як сюди потрапив? Зринає безліч запитань у Яринки, а разом з ними і нова історійка. А от про що, дізнаєшся згодом.

   
Дереш Л. Дивні дні Гані Грак / Любко Дереш; худ. А. Котова. – Київ: Грані-Т, 2007. – 112 с.: іл. – (Сучасна дитяча проза).
     "Дивні дні Гані Грак" — книжка-несподіванка для тих, хто звик до класичної дитячої прози. Автор — один з найпопулярніших сучасних українських письменників — Любко Дереш пропагує уникнення штампів не тільки в літературі для дорослого читача, а й для школярів. Ось і героїня цього твору Ганна Грак, учениця 4 класу, середньої школи, опиняється на грані реального та потойбічного. Що ж вона там побачила і які висновки зробила, читайте в цій незвичайній та захопливій оповіді. Книга буде цікавою і дітям, і батькам, що прагнуть виховати в дитині неординарну особистість. 


    Лебедєва К. Птаха корабель / К. Лебедєва. – Київ: Грані-Т, 2007. – 128 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).
     Трапляються пригоди, які складно пояснити, але від того вони ще більше захоплюють. Такими пригодами сповнена і наша книга. Герої цієї незвичайної історії цікавіші і загадковіші від інших. От як Птаха Корабель. Хто він? Корабель, що ширяє у небі, чи птах, який плаває безкраїм морем? Так одразу і не пояснити. Тож відкривай швидше першу сторінку і поринай у світ загадкового.

     Щербаченко Т. Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала / Тетяна Щербаченко; [худ. Анна Сарвіра]. - Київ: Грані-Т, 2007. - 56 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).
     Підсунути свиню нареченим, викинути коники, сплутати дивака з маніяком, ба навіть упоратися з пупом Землі - на все це здатна Даринка. Бо вона - з роду диваків, а диваки, як відомо, уміють і можуть усе!
     Утім, дивовижні історії про хитрулю й вередулю, а водночас про надзвичайно милу й винахідливу дівчинку Даринку, які створила для вас письменниця Тетяна Щербаченко, не залишать байдужими не лише дівчаток, а й хлопчиків (не кажучи вже про батьків). Бо ж усім так цікаво знати, що ж воно, врешті-решт, таке - жіночий характер...

Немає коментарів:

Дописати коментар